Balıkesir Genç-sen Büyük Öğrenci Mitingine Hazırlanıyor!

| 2 Kasım 2009 Pazartesi


Bütün İllerden Büyük Öğrenci Mitingine!
Öğrenci Gençlik Sendikası (Genç-Sen) 7 Kasım’da Ankara’da büyük bir öğrenci mitingi ile YÖK’ü protesto etmeye hazırlanıyor. Bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak, Eğitim-Sen, TÖK (Tıp Öğrenci Kolu) ve daha birçok gençlik örgütüyle birlikte düzenlenecek olan mitingde, hep bir ağızdan, YÖK’ün olmadığı, söz, yetki, karar hakkının öğrencilerde ve eğitim emekçilerinde olduğu bir üniversite için haykırılacak.


Balıkesir'de de çalışmalar başladı
7 Kasım Mitingi öncesi 6 Kasımda bir çok ilde eylem düzenlenecek. Eylemin olduğu iller arasında Genç-sen Balıkesir Şubesi de bulunmakta.
6 Kasım 2009 Saat 14.00'te NEF Önünde yapılacak olacak eylemde eşit parasız bilimsel anadilde eğitim için sesler yükseltilecek.
Talepler tiyatral etkinliklerle de desteklenecek.

Balıkesir Genç-sen Büyük Öğrenci Mitingine Hazır!
Eylem sonrasında Ankara'daki Büyük Öğrenci Mitingine otobüslerle gidilecek. 6 Kasım'daki eylemin coşkusu 7 Kasım'daki mitinge taşınacak.
Büyük Öğrenci Mitinginin ardından Grup Kızılırmak ve Grup Kutup Yıldızı şarkıları/türküleriyle sahne alacak ve toplanan binler halaylarla, marşlarla taleplerini bir kez daha herkese duyuracaklar.

Genç-Sen’liler, bu konuya kayıtsız kalmak istemeyen, YÖK düzenine karşı çıkan bütün öğrencileri 6 Kasım'da NEF önüne 7 Kasım’da Ankara’da olmaya davet ediyor!
Yer: NEF Önü
Tarih: 6 Kasım 2009
Saat: 13.00