Balıkesir Genç-sen 19 İşçinin Öldürüldüğü Mustafakemalpaşa'ya Gidiyor!

| 11 Aralık 2009 Cuma


Genç-sen Balıkesir 10 Aralık akşamı meydana gelen maden ocağı faciasının üreticisi kapitalist sistemi protesto etmek için bir eylem yapacak. 19 işçinin hayatını kaybettiği faciayı iş kazası gibi göstermeye çalışan burjuva medyasının ve kapitalistlerin aymaz beyanatlarına karşı kamuoyuna; kâr hırsı ile 19 maden işçisinin ölümüne sebep olanın Bükköy Madencilik ve Turizm Anonim Şirketi olduğunu haykıracak.
Ardından eyleme katılanlarla beraber Mustafakemalpaşa'ya hareket edecek olan Genç-sen kurtulan işçilere ve kapitalist sisteme kurban giden 19 işçinin ailelerine destek ziyaretinde bulunacak.

"1955’ten bu yana maden ocaklarındaki patlamalarda tam 2 bin 687 işçi öldü, 326 bin 321 işçi yaralandı.
İşçilerin mezarlarını kâr hırsıyla yerin metrelerce altına kendi elleriyle kazdırtanlar utanmadan, arsızca göçük altında kalan işçilere yardım için dört bir yandan olay yerine hemen nasıl geldikleriyle övündüler.Üstüne üstlük Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı “Bunlar maalesef madencilikte olagelen kazalar. Bu madenciliğin tabiatı icabı olabiliyor.”deme cesaretini kendinde bulabildi. Her geçen gün işlenilen cinayetlerde, sömürücülükte ve kan emicilikte daha da ileri giden sermaye düzeni bilmelidir ki biz öğrenciler bu sınıf-kırıma karşı susmayacağız. Safımız işçi sınıfının safıdır." diyen Genç-sen'liler bütün öğrenci arkadaşlarına eylem çağrısı yapıyor!

15 Aralık Salı günü
Saat 13.00'te
Eski Kurtdereli Vergi Dairesi Önünde

Alandayız!
Devecikonağı madenicisi yalnız değildir!